Під час локдауну, коли все зачинено й музиканти позбавлені виступів, на «Радіо Київ – 98 FM» вирішили їм допомогти.

Відтепер щонеділі о 12:00 слухачі можуть не тільки послухати в прямому ефірі радіостанції й на її Facebook-сторінці та Youtube-каналі виступи улюблених виконавців у спецпроекті «PRO:MUZ Наживо», але й допомогти музикантам матеріально.

«Уже минуло декілька років, як на «Радіо Київ – 98 FM» змінився формат. Ми відмовилися від російськомовної музики, навіть якщо її виконували українські музиканти ще до введення квот. Наша радіостанція взяла напрям на підтримку нових, супернових і майже нікому невідомих українськомовних музикантів. Ще під час першого локдауну й подальших карантинних заходів ми вирішили, що треба дати можливість українським артистам якось себе промотувати. Ми навіть організовували живі концерти на дахах київських будівель. Але зараз зрозуміли, що однієї промоції їм вже недостатньо. Потрібно допомогти заробляти гроші, щоб музиканти могли елементарно вижити», – розповідає керівниця «Радіо Київ – 98 FM» Наталія Лященко.

На радіостанції побоюються, що коли закінчиться карантин, то деяких українських гуртів вже не існуватиме. В особливій небезпеці ті, що тільки почали працювати. Наприклад, музиканти мають 7-10 пісень і назбирали перед карантином гроші, щоб записати свій перший альбом. Вони вже сподівалися на концерти, які тепер довелося відмінити.

«На жаль, у нашій країні така традиція, що люди вважають, якщо щось можна отримати безкоштовно, то навіщо платити? І багато хто надає перевагу піратському контенту в інтернеті. І це також не працює на користь наших виконавців», – коментують на «Радіо Київ – 98 FM».

Тож тепер у спеціальному проекті «PRO:MUZ Наживо» з ведучим Андрієм Корнауховим можна буде не тільки послухати музикантів, але й переказати кошти на їхні рахунки. Програма також транслюватиметься в прямому ефірі Facebook-сторінки та YouTube-каналу радіо, а також в ефірі телеканалу «Київ».

У першому випуску брав участь GIO DARA (на фото). І, як повідомили на радіо, артист був приємно вражений сумою, що поступила на його рахунок. Тож, можна сказати, експеримент підтвердив, що українська публіка готова підтримувати своїх артистів.

До слова, такі онлайн-концерти зі збиранням коштів під час карантину 2020 року організовували багато західних зірок. Залежно від популярності та можливостей артистів, хтось збирав собі на життя, а, наприклад, Мадонна й Роббі Вільямс – на благодійність. Відтак, найближчої неділі, 4 квітня, «PRO:MUZ Наживо» та Віктор Павлік збиратимуть кошти для хворого хлопчика з діагнозом СМА (спінальна м’язова атрофія).

На радіо повідомили, що ефіри з артистами будуть організовуватись у тому порядку, як надходили від них запити. Тож на черзі після Віктора Павліка – гурт «Ліловий».

Не пропустіть живі концерти «PRO:MUZ наживо» з ведучим Андрієм Корнауховим.

Фото: «Радіо Київ – 98 FM»