Автори програми - Сергій Неретін та Сергій Смальчук, які вважають, що будь-яка подія чи явище завжди має дві сторони - позитивну й негативну.

«Наприклад, той же локдаун – зло це чи благо? З одного боку, його ввели, щоб зменшити поширення захворюваності, врятувати таким чином життя людей. З іншого, це серйозний удар по економіці. Тобто одне лікуємо, інше калічимо», – пояснює концепцію програми Сергій Неретін.

У програмі збираються обговорювати актуальний порядок денний, наприклад: аварія на Чорнобильській АЕС, кількість свят у нашій країні, яка, за однією версією, зашкалює, а за іншою – не більше, ніж в інших європейських країнах тощо.

Цікаво, що перед ефіром ведучі вирішують, хто з них сьогодні буде грати роль «доброго поліцейського», а хто – «поганого».

Зрозуміло, що в деяких темах позитивні сторони можуть бути «умовними». Тому ведучим доведеться ще спробувати знайти щось хороше. Наприклад, як у темі вибуху на ЧАЕС. Тут «позитив» прозвучить швидше провокаційно, зате підштовхне аудиторію до дискусії.

«Той же серіал «Чорнобиль» збільшив потік туристів у Чорнобильську зону. Якщо вже трапилася ця трагедія, і ми так чи так із цим живемо, то чому б уже на цьому й не отримати якісь дивіденди? У найбільш негативному явищі можна знайти плюси, із цим жити і розвиватися», – розповідає Сергій Неретін.

Автори програми не мають на меті переконати аудиторію. Швидше – показати події під іншим кутом, щоб людина просто замислилась.

«В одній із програм ми обговорювали дисертацію Ківи. Здавалося б, це кричуща історія, однозначно «мінусова» для країни. Але я вважаю, що в ній був і великий плюс. Адже чим швидше ми зрозуміємо, що ці наші наукові інститути прогнили до дна, тим швидше почнеться якесь оздоровлення. Це як шокова терапія для суспільства», – зазначив Неретін.

Програма «Плюс – мінус» виходить в ефірі «Радіо Київ – 98 FM» о 19:00 по понеділках, середах і п’ятницях.