На «Радіо Київ – 98 FM» взялися за поліпшення української музики.

В ефірі протягом години кілька радійників, які працюють із музичним контентом, прослуховують 10 із надісланих пісень і буквально «розбирають їх по кісточках». Після введення квот на музичний контент, здавалося б, у наших артистів мало з’явитися більше можливостей, щоб потрапити в ефіри радіостанцій. Але не все так просто. Часто, на думку радійників, молоді музиканти навіть не розуміють, що не так із їхньою музикою, чому українські радіостанції автоматично не беруть їх у ротацію.

Наприклад, «Радіо Київ – 98 FM» щодня отримує листи з музичними композиціями не тільки від уже відомих виконавців у країні, але й від початківців. Тим більше, саме на цій радіостанції завжди вітали молодих українських музикантів. Прем’єри багатьох творів відбулися на хвилях саме «Радіо Київ – 98 FM».

Іноді музику надсилають навіть люди, що займаються записом і зведенням на «умовне тестування».

«Усі хочуть потрапити в ротацію або ж хоча б отримати якийсь зворотний зв’язок. Зрозуміти чи підходить пісня за форматом, а якщо ні, то чому? Іноді ми отримуємо кілька десятків листів на тиждень. До того ж це можуть бути як окремі композиції, так і цілі альбоми», – розповідає музичний редактор «Радіо Київ – 98 FM» Дмитро Стойловський.

Так з’явилася ідея абсолютно унікальної програми в Україні – «Інкубатор». В ефірі протягом години кілька радійників, які працюють із музичним контентом, прослуховують 10 із надісланих пісень і буквально «розбирають їх по кісточках». Вони обговорюють, які плюси чи мінуси в композиції, чого не вистачає, на що звернути увагу. Можливо, у пісні немає так званого «хука» (те, що чіпляє слухача) або ж потрібно змінити аранжування, скоротити для ротації, зробити радіо-версію, щоб вона швидше «зайшла» тощо.

«Часта проблема наших музикантів – вони не розуміють, що таке радіоформат і для чого він їм потрібен. А хотілося б, щоб робили якісну музику, яку без проблем можна поставити в ефір», – кажуть на «Радіо Київ – 98 FM».

Цікаво, що в програмі «Інкубатор» фактично «сліпе» прослуховування. Тобто учасники не знають, чия композиція звучить в ефірі. Так досягається велика об’єктивність. Водночас у кожному ефірі є музика не тільки початківців, але й уже відомих виконавців і груп.

Наприклад, у першому випуску програми прозвучали пісні Олега Собчука, «Khayat», «Відверто». Відомих виконавців беруть ще й для того, щоб на їхньому прикладі була можливість продемонструвати початківцям, як правильно робити справжні радіо-хіти. Для молодих же – плюс участі в програмі ще й в тому, що часто для них це єдина можливість прозвучати в ефірі й знайти свою аудиторію.

Цікаво, що за кордоном у багатьох відомих виконавців є свої фокус-групи. Артисти можуть багато разів переробляти якийсь трек, доки він не сподобається більшості з «піддослідних». Українські ж музиканти часто спираються тільки на думку свого найближчого оточення, яке не завжди буває об’єктивним.

Наразі вже вийшло кілька випусків «Інкубатора». Програма викликала жвавий інтерес у музикантів. І тепер приходять листи на «Радіо Київ – 98 FM» із поміткою «Для «Інкубатора».

Надіслати свої треки можна на електронну адресу [email protected]